Programa

 

PROGRAMA

III EDICIÓ CONGRÉS LOCALTIC CUNIT 2018

 

DIJOUS, 24 DE MAIG

8:30h-9h:

Acreditacions al hall de l’hotel

9h-9:30h:

Benvinguda institucional a càrrec de Monserrat Carreras (Alcaldessa de Cunit), Xavier Salvadó (Regidor TIC de Cunit), David Saldoni (President de l’ACM), Daniel Marco (Director SmartCatalonia – Generalitat de Catalunya), Miquel Estapé (Subdirector d’Estratègia i Innovació del Consorci AOC), Xavier Furió (Director General de Localret)

9:30h-10:15h:

Ponència magistral a càrrec de l’Elsa Punset.

10:15h-11h:

Taula rodona de Transparència a càrrec de:
Diputació de Tarragona (Dolors Roo),
Diputació de Girona (Pol Puigdomènech),
Generalitat de Catalunya (Marta Camin i Lorena Elvira),
Consorci AOC (Ferran Farriol),
ACM (Jan Reñé).

11h-11:45h:

L’Administració del futur: Reptes que ningú en parla i com superar-los:
Daniel Cortés (Moderador i Comercial Gestiona esPublico),
Salvador Català (Aj. de Bisbal del Penedès),
Mar Medina (Cap Gabinet d’Alcaldia – Aj. de Badia del Vallès) i
Carles Folguera (Tècnic Informàtic – Aj. de Bell-lloc d’Urgell).

11:45h-12h:

Projecte Àgora, a càrrec de l’Aj. de Mollet del Vallès.

12h-12:30h:

COFFE BREAK i LLIURAMENT DE PREMIS

12:30h-12:50h:

La profesionalització de la compra pública amb la nova LCSP i la obligatorietat de la contratació electrònica, a càrrec de José Luís Arístegui, Director General Vortal

12:50h-13:05h:

Desafiaments en 15 minuts: Smartwork.
Joana Miñarro, Tècnica de planificació estratègica en RH de l’Aj. de Sant Cugat del Vallès.

13:05h-13:25h:

enMapa, la plataforma GIS especialitzada en Ajuntaments: el cas de Salou.
Jesús Redón (Cap TIC de l’Ajuntament de Salou), i
Adan Casado (Director de Negoci de Nexus Geographics).

13:25h-14:10h:

El nou escenari TIC davant el RGPD (Reglament General de Protecció de Dades).
Miquel Castells i Josep Frago (Ene Telecom)

14:10h-14:40h:

Cap a una nova era de la identitat digital: de la biometria al blockhain.
Santi Casas (CEO de Validate ID)

14:40h-15h:

LLIURAMENT DE PREMIS

15h-16h:

DINAR DE TREBALL PER A TOTS ELS ASSISTENTS

16h-17:30h: Smartcities.

16:00h: Presentació del projecte Catalonia SmartLAB – Toni Sànchez, CEO Barkeno Advisors

16:15h: Reptes detectats al SmartLAB – Rosa Paradell, Innovation Business Unit Manager Fundació i2CAT

16:30h: Casos d’èxit SmartLAB, presentació de 3 projectes:

16:30h: Espai smart de Mollerussa – Esteve Aymerich, assessor smart city de l’Aj. de Mollerussa

16:40h: Pilot Banc de Temps virtual de Vilafranca del Penedès – Eduard Folch, CEO de l’empresa Minuts

16:50h: Pilot participació ciutadana de Molins de Rei – Ignasi Doy, CEO d’Acronim

17:00h: Explicació del grup SmartCAT Sud. Presentació del grup de treball i principals línies d’acció.

17:30h-17:45h:

Desafiaments en 15 minuts per Isidre Roca, Arquitecte Municipal de l’Aj. de Cunit.

17:45-18:30h:

La telemesura. Més enllà de la lectura de comptadors d’aigua, a càrrec de Carlos Castellanos (SOREA)

Gestió avançada del clavegueram. Cap a la tranquil·litat total, a càrerec de Jordi Coll (SOREA)

18:30h-19h:

Taula rodona: Utilització i aplicació dels drons (RPAS) en el control d’obra i en la topografia.
Ferran Valero Gils – Tècnic Superior en Projectes i Obres del Servicio de Costas de Tarragona, i
Joan Mª Tomas Ferre – Arquitecte Tècnic de l’Oficina Tècnica Tomas-Roig

19h:

SCAPE ROOM per a tots els assistents, a càrrec d’ESCAPASTIC el Vendrell

DIVENDRES, 25 DE MAIG

8:30h-9h:

Acreditacions al hall de l’hotel.

9:00h-9:40h:

Actio: Una eina de transformació digital
Enric Brull, cap d’àrea de coneixement i qualitat de la Diputació de Tarragona

Dolors Roo, tècnica responsable del projecte pels ens local de Diputació de Tarragona

9:00h-11:45h:

Taller de treball sobre Open Data (Consells comarcals i municipis del Baix Penedès i Garraf).

9:40h-10:15h:

Transformant el futur de l’educació.
Jaume Roig (Newline i CANON)

10:15h-11:00h:

Solucions per al nou Reglament General de Protecció de Dades.
Esperança Jordà Castaño (Advocat i tècnic especialista en protecció de dades)
Josep Vidal Gumí (SPAI innova)

11:00h-11:45h:

Ponència magistral a càrrec de Victor Almonacid.

11:45h-12:15h:

COFFE BREAK i Sainets

12:15h-12:30h:

Nou reglament europeu de Protecció de dades.
Montserrat Navarro del Servei de Protecció de Dades.

12:30h-12:50h:

Ponència del Registre Electrònic a l’Arxiu Electrònic Únic: de com governar la informació.
Joan Soler Jiménez, President de l’Associació d’Arxivers-Gestors de Documents de Catalunya.

12:50h-13:20h:

Streaming: l’Impacte del BIM a la nova administració digital
Ignasi Pérez Arnal, soci Fundador de BIM Academy i creador i director de continguts de l’European BIM Summit.

13:20h-13:45h:

Interoperativitat real al servei de les administracions públiques
Josep Maria Serna, Director Comercial esPublico Gestiona, i
Jesús Martínez Roó, TI, Transparència i Participació – Aj. de Parets del Vallès.

13:45h-14:00h

Ponència a càrrec de Xavier Pruna, Itglobal

14:00h-14:45h:

CLOENDA DEL CONGRÉS: “El método E de la Innovación” a càrrec de CONCEPCIÓN CAMPOS.

14:45h-15h:

Sainets i Cloenda institucional, a càrrec de Montserrat Carreras (Alcaldessa de Cunit), Xavier Salvadó (Regidor TIC), Carles Salvadó (Generalitat de Catalunya) i Miquel Estapé (Subdirector d’Estratègia i Innovació del Consorci AOC).

15h-17h:

DINAR DE TREBALL i LLIURAMENT DE PREMIS.

 

 

PREMIS

Veure document (Veure bases)

SORTEIG ASSISTENTS

Ebook i powerbank

ONG

Banc d’Aliments de Cunit

BASES DE PATROCINI

S’adjunten al dossier (Veure bases)

ESPAI PATROCINADORS

Bronze

ponència o taula rodona 20 minuts

Plata

ponència o taula rodona 30 minuts

Or

ponència o taula rodona 45 minuts

Platí

ponència o taula rodona 45 minuts + ponència o taula rodona 30 minuts

 

 

 

VOLS SER PATROCINADOR? Pots veure les bases i condicions per a la selecció d'empreses patrocinadores del III CONGRÉS TECNOLÒGIC LOCALTIC CUNIT 2018.

Més informació